O fundacji

Fundacja powstała w grudniu 2015 roku z inicjatywy Kasi i Sławka Sikorskich. Jako młodzi ludzie wyemigrowali do Irlandii, tam się poznali, tam też założyli rodzinę. Od początku marzyli, że kiedyś wrócą do kraju i będą wspierać i pomagać innym. Po kilkunastu latach udało się wreszcie zrealizować to marzenie, po powrocie do Polski zgodnie z założeniem nie pozostali obojętni na biedę i niedolę innych. Aktywnie wspierali potrzebujących w swojej miejscowości powoli rozszerzając pomoc na teren całej Jeleniej Góry.

„Każdy ma coś, co może dać innym” B.Bush

Każdy może pomóc, wystarczy że ma wolę, chęć i potrzebę serca by to robić. Czasami wystarczy, że spędzisz z kimś trochę czasu, po prostu z nim będziesz „tu i teraz”. Naprawdę wystarczy niewiele, aby spowodować czyjś uśmiech. Niekiedy wydaje się nam, że pomaganie jest takie skomplikowane, wymaga tyle czasu, którego wciąż nam brak. Tymczasem przychodzi moment, gdy już nie możemy udawać, że nie widzimy…

Kiedy obserwujemy ojca, który wygrzebuje ze śmietnika resztki nadpleśniałego chleba, usuwa to, co najgorsze wycierając o dziurawe spodnie, a następnie podaje synowi, głaszcząc go po głowie. Wówczas łzy same lecą nam z oczu, bo tacy potrzebujący rzadko zgłaszaj się po pomoc, mają w sobie za dużo dumy. I takim ludziom pomaga fundacja Sikorskich.

Zazwyczaj każdy zna rodzinę, która jest w potrzebie, a wcale o tym nie mówi. „Nasza fundacja działa niczym anioły, które dzięki innym wiedzą komu pomóc. To dzięki ludziom, którzy patrzą i widzą, wiemy dokładnie komu pomóc. Mam nadzieję, że takich właśnie ludzi, wrażliwych na krzywdę innych będzie coraz więcej” – mówi Sławek Sikorski.

Dobro. Im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz”

Twój gest, czas, a nawet uśmiech może zmienić czyjś świat… Wystarczy, że będziesz chciał widzieć. Wokół nas jest bardzo dużo potrzebujących osób, samotnych starszych ludzi, którzy marzą o rozmowie, głodnych dzieci, którym wystarczy twoja kanapka, dorosłych, którym wystarczy umożliwić start na nowo, dając możliwość zatrudnienia. Odkryj w sobie radość z dzielenia się… Bo to naprawdę ogromna wartość, która może zmienić wszystko!